Ankarada Ukrayina Parkı Açıldı

 

Ankarada Kızılırmak Mahallesi Ufuk Üniversiteti Caddesinde yapımı tamamlanğan Ukrayina Parkınıñ açılış merasimi yapıldı.

Haber kapağı

Çankaya Belediyesi tarafından yapılğan parknıñ açılış merasimine Çankaya Belediye Başqanı Alper Taşdelen, Ukrayina Büyükelçiligi Elçi Müsteşarı Oleksiy Çernışev, Ukrayina Büyükelçiligi Müsteşarı Denis Zolotaryov, Qırım Dernegi Umumiy Merkeziniñ Reisi Mükremin Şahin, Qırımtatar Teşkilâtları Platformasınıñ Koordinatorı Ümit Şilit, Ukrayina-Türkiye Dostluq Dernegi Reisi Celil Sümer ile Ukrayina ve Qırımtatar diasporasınıñ temsilcileri qatıldı.

Orta grup

Halqnıñ da büyük meraq köstergeni açılış töreninde ilk olaraq millî marşlar icra etildi.

Protokol park kapısında

Daha soñra Ukrayina Parkı ile eş zamanlı olaraq halqnıñ hızmetine taqdim etilecek üç parknıñ proyektlerini añlatqan bir video kösterişi yapıldı.

Ukraynalı koro

Protokol qonuşmalarından soñ añaneviy Ukrayina yırları icra etildi. Daha soñra Qırım Derneginiñ Umumiy Merkeziniñ “Cıyın Ansambli” hocası Evelina Kemileva idaresinde sahnağa çıqtı.

WhatsApp Image 2022 10 01 at 14.48.39

Çankaya Belediye Başqanı Alper Taşdelen ile Ukrayina Büyükelçiligi Elçi Müsteşarı Oleksiy Çernışev arasında hediye taqdiminden soñ toplu olaraq park kezilerek musafirlerge ve basınğa tanıtıldı.

Parkı gezerken

 

 

Pin It
  • Gösterim: 296